Masaż Piaseczno Kosmetyka Piaseczno
Gabinet masażu Piaseczno Gabinet kosmetyczny Piaseczno
Karta upominkowa
Oferta w pigułce
Cennik
Medycyna estetyczna
Mezoterapia
Terapia Mikroigłowa
Makijaż permanentny
Laseroterapia
Wizaż, rzęsy
Pielęgnacja
Masaż sportowy
Masaż leczniczy
Program dla Mężczyzn
Terapia Mikroigłowa

TERAPIA INDUKCJI KOLAGENU

Specjalne urządzenie do terapii mikroigłowej z głowicą zapewniającą pracę 11 mikroskopijnych igieł o regulowanej długości oraz jako opcja dodatkowa podczas zabiegu RollCIT kosmetyczny (w obu przypadkach igły o długości od 0,2 do 1,5 mm, długość dobierana jest indywidualnie do potrzeb skóry) polega na wzmaganiu penetracji witamin do aktywnych warstw skóry. Efektem są mikrokanaliki w warstwie rogowej naskórka. Warstwa ta najbardziej utrudnia wnikanie związków w skórę. Wynikiem zabiegu derma rollera kosmetycznego jest 10000 razy lepsza penetracja związków aktywnych wgłąb skóry, od zwykłej aplikacji produktów na powierzchnię skóry. Im większy poziom Witaminy A i C penetruje niższe wartwy naskórka, tym skóra produkuje wyższy poziom kolagenu. Tak powstaje naturalna zwiększona synteza kolagenu w skórze.

Terapia mikroigłowa kreuje w naskórku i skórze właściwej dziurki po nakłuciu igiełkami. Otworki te, o ile są odpowoednio zagęszczone na skórze, powodują lokalne uszkodzenia i krwawienie, co wywołuje rozległą reakcję w skórze włąsciwej. Rezultatem jest uwalnianie przez skórę czynników wzrostu i nadczynności fibroplastów, które znacznie zwiększają produkcję kolagenu i elastyny.

Zabiegi na twarz

Serię zabiegów rozpoczynami od rolki 0,5 mm, stopniowo możemy przechodzić na dłuższe igiełki - 1mm lub 1,5mm.
Warunkiem efektywności serii zabiegów jest kontynuacja nakłuwania w warunkach domowych rolką z najkrótszymi igiełkami 2-3 razy w tygodniu przez 5-10 minut przez kolejne 2-3 miesiące.

Podczas zabiegów w gabinecie pracujemy wałeczkiem z dłuższymi igłami - ich długość dobierana jest w zależności od problemu skórnego i indywidualnych odczuć Klientki, zabieg trwa ok 30 min. 

Preparaty wtłaczane w skórę:

Witamina C – działanie regenerujące

Kwas askorbinowy ma działanie ogólnoustrojowe, jest niezbędny do prawidłowego przebiegu wielu procesów metabolicznych, stąd jego wpływ na wygląd i stan skóry, błon śluzowych i ścian naczyń krwionośnych. Jest związkiem o silnych właściwościach redukcyjnych (może być odwracalnie utleniony do kwasu dehydroaskorbowego), pełni więc zasadnicze funkcje w procesach oksydoredukcyjnych ustroju (oddychaniu komorkowym). Bierze udział w metabolizmie kwasu foliowego, w hyroksylacji amin i aminokwasów (np. w procesie tworzenia kolagenu), w procesie biosyntezy amin katecholowych (adrenaliny, noradrenaliny, dopaminy, acetylocholiny).

Wit. C utrzymuje prawidłową budowę i czynność naczyń krwionośnych (przede wszystkim włosowatych), jego niedobór powoduje zmniejszenie ilości kwasu hialuronowego, co powoduje kruchość i pęknie naczyń.

Zabezpiecza przed przedwczesnym starzeniem, imunostymuluje, chroni przed nowotworami i skutkami napromieniowania (działa antyoksydacyjnie). Przyspiesza gojenie ran, koryguje rogowacenie okołomieszkowe, działa wybielająco na skórę (jest inhibitorem dla melaniny).

Witamina A (Retinol) – witamina młodości

Witamina A spełnia bardzo ważne funkcje w organizmie ponieważ, wspomaga jego ogólny rozwój. Odpowiada za prawidłową keratynizację naskórka, namnażanie komórek naskórka i błon śluzowych.

Vitamina A wychwytuje wolne rodniki a jej niedobór powoduje złuszczenie, suchość naskórka i spadek sprężystości skóry. Retinol pobudza fibroblasty do syntezy włókien kolagenowych i elastylowych. Efektem stosowania jest poprawienie kondycji skóry, zahamowanie procesów starzenia się, zwiększenie elastyczności i sprężystości prowadzące do wygładzenia zmarszczek i poprawy kolorytu skóry.

Po zabiegu stosujemy maskę głęboko wyciszającą.
Pielęgnacja domowa:
 - mikronakłuwanie z wykorzystaniem serum z witaminą C - Klientka otrzymuje po zabiegu rolkę 0,2 mm.


Zabiegi na ciało

Terapia mikroigłowa rewelacyjnie sprawdza się w walce z pomarańczową skórką.

Zabiegi koncentrują się na 30-45 minutowym etapie nakłuwania z zastosowaniem preparatów aktywnych takich jak witamina C, witamina A powodujących odnowę komórkową oraz substancji antycellulitowych - asian centella, kofeiny, l karnityny oraz na masażu antycellulitowym.

Zabieg zakończony jest okładem z alg.

Działanie mikronakłuwania z powodzeniem wykorzystywane jest w zabiegach ujędrniających piersi oraz odmładzających dłonie.

Rewelacyjne efekty przynoszą też zabiegi na rozstępy - tu zabieg mikronakłuwania łączymy z koktajlami witaminowymi i kwasami owocowymi.

Spektakularne efekty przynosi połączenie zabiegu z fotoodmładzaniem (wykorzystaniem światła IPL i RF) oraz działaniem fal radiowyh - efekt jest porównywalny z działaniem lasera frakcyjnego.