Masaż Piaseczno Kosmetyka Piaseczno
Gabinet masażu Piaseczno Gabinet kosmetyczny Piaseczno
Karta upominkowa
Oferta w pigułce
Cennik
Medycyna estetyczna
Mezoterapia
Terapia Mikroigłowa
Makijaż permanentny
Laseroterapia
Wizaż, rzęsy
Pielęgnacja
Masaż sportowy
Masaż leczniczy
Program dla Mężczyzn
Masaż sportowy

Masaż treningowy

Wykonywany jest celem zoptymalizowania organizmu sportowca pod kątem przygotowań do zawodów.  Zadaniem masażu treningowego jest zwiększenie zdolności czynnościowych organizmu sportowca. Wykonuje się go w całym cyklu treningowym, a ostatni masaż na około 2 dni przed zawodami.  Jest to masaż stosunkowo intensywny, oddziaływujący na głębokie partie tkanek miękkich – głównie na te mięśnie, które są obciążone podczas treningu.      W przypadku dużego obciążenia mięśni powinno się zwrócić uwagę na dokładne ugniatanie mięśni, a w przypadku dużego obciążenia stawów wykonuje się dużo rozcierań.


Masaż przed zawodami

Wykonywany jest w ciągu 2 dni przed startem. Celem masażu jest podtrzymanie gotowości sportowej zawodnika.


Masaż startowy

Masaż wykonywany tuż przed rozgrzewką poprzedzającą start (kończy się na kilka minut przed rozpoczęciem ćwiczeń rozgrzewających). Celem masażu jest rozgrzanie mięśni i aparatu więzadłowo-stawowego, a w efekcie poprawa elastyczności i zwiększenie zdolności skurczowych mięsni. Masaż  startowy wpływa bardzo korzystnie na zmniejszenie ryzyka urazów.  W masażu startowym masuje się dokładnie przyczepy mięśniowe, miękkie elementy okołostawowe oraz większe grupy mięśniowe, które są mniej zaangażowane podczas startu (głównie ugniatania i głaskania). Z zasady oszczędza się te grupy mięśniowe, które będą obciążone podczas zawodów. W przypadku sportowców z objawami apatii przedstartowej wykonuje się masaż pobudzający (rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie) dolnej części grzbietu oraz klatkę piersiową i mięśnie międzyżebrowe. Masaż powinien być wykonywany szybko i energicznie z naprzemiennym wykorzystaniem ugniatania i oklepywania U sportowców z objawami gorączki przedstartowej stosuje się masaż uspokajający. Masuje się kark i obręcz barkową, oraz klatkę piersiową i mięśnie międzyżebrowe. Masaż polega na głaskaniach, lekkich ugniataniach i delikatnej wibracji.


Masaż regeneracyjny

Wykonuje się w przerwie między startami oraz  bezpośrednio po zawodach. Celem masażu jest jak najszybsza regeneracja organizmu. W literaturze przedmiotu przyjmuje się, że masaż regeneracyjny umożliwia 2-3krotnie szybszą regenerację niż odpoczynek bierny.  Pierwszy masaż wykonuje się w ciągu od kilkunastu min. do ok. 2 godzin po zawodach, a czas zabiegu nie powinien przekroczyć ok. 20 minut. Głownie masuje się grzbiet, kark, barki i najmniej obciążone grupy mięśniowe w postaci głębokich rozcierań i ugniatań, szybkich oklepywań i mocnej wibracji. Około jedną trzecią czasu poświęca się  na mięśnie najbardziej obciążone zawodami w postaci technik rozluźniających; głaskań, lekkich rozcierań i ugniatań i słabej wibracji lub też za pomocą drenażu limfatycznego.


Zobacz  cennik
usług